دسته‌ها
اخبار

جاهای دیدنی قم ۱۴۰۱ لیست جاذبه ها و تفریحات + عکس و آدرس کجارو | behgardi

جاهای دیدنی قم ۱۴۰۱ لیست جاذبه ها و تفریحات + عکس و آدرس کجارو | behgardi

در شهر قم می توانید تابلوهای معرق کاری بی نظیری را مشاهده جاهای دیدنی قم کنید. معرق کاری یکی از صنایع دستی قم و از جمله نفیس ترین و با ارزش ترین سوغاتی های قم محسوب می شود. این مسجد بسیار زیبا بوده و محلی برای عاشقانه های افراد مذهبی است.

  • معروف ترین روستاها نیز روستای وشنوه، خاوه، فردو و کرمجگان می باشد.
  • سلام.بله میشه با ماشین رفت.من در یکی از روستا های اطراف قم زندگی میکنم و از دره زیبا ی قاهان دیدن کردم.فقط خیلی مواظب باشید چون جاده ی پر پیچ و خمی داره.
  • در این تالاب انواع گونه های پرندگان و جانوران را مشاهده خواهید کرد.
  • در بین جاهای دیدنی اطراف قم آثار تاریخی بسیار به چشم می‌خورد.

این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران محسوب می‌شود. این موزه درست در آستانه مقدس حضرت معصومه (س) قرار دارد. موزه آستانه مقدس حضرت معصومه (س) حاوی آثاری بسیار ارزشمند از دوران پس از اسلام است. در این موزه می‌توانید شاهد قرآن‌ها و کتاب‌های خطی دیگر باشید.

تالاب بهشت معصومه | از جذاب‌ترین جاهای دیدنی قم

این بازار را طوری ساختند که در روزهای گرم و آفتابی قم، هوایی خنک‌تر از بیرون دارد. در نزدیکی حرم حضرت معصومه(س) خوب است از قبرستان شیخان هم دیدن کنید. قبرستان شیخان قم، زیارتگاهی است که خیلی از علمای بزرگ و افراد مؤمن را در آن به خاک سپرده‌اند. در قبرستان شیخان ۶ مقبره برای شش عالم بزرگ وجود دارد که قدیمی‌ترین مقبره برای زکریابن‌آدم اشعری است.

جاهای دیدنی شهر قم

تیمچه بزرگ بازار قم در شمال بازار نو قرار دارد که یکی از سه تیمچه بزرگ قم به شمار می‌رود. چندین مسجد نیز در دل این بازار بزرگ قرار دارد که از مهم ترین آن‌ها مسجد مسگرها، مسجد ملا جعفر، مسجد امام حسین (ع)، مسجد نجارها، مسجد کهنه (پامنار) و مسجد رضویه است. در 30 کیلومتری جنوب قم واقع است و یکی از آثار طبیعی و باستانی استان به شمار می رود . قم دومین شهر با جاذبه‌ی گردشگری مذهبی ایران است، اما نباید این جاذبه‌های مذهبی منجر به چشم‌پوشی از دیگر جاذبه‌های غیرمذهبی بشود. کوه الوند ،کوه تخت گرشاوه ،کوه سخته ،کوه شمشک،کوه گوجه،کوه ماهو ،کوه سلطان سعد شاه ،كوه جهارلی ،كوه مره از کوه های استان قم هستند.

کارتینگ کاج قم

غار کهک جزو زیباترین و عجیب‌ترین غارهای ایران به حساب می‌آید. دهانه ورودی غار در ارتفاع 1.950متری از سطح دریا قرار دارد. بعد از دهانه ورودی غار، باید دیواری 8متری را به‌سمت پایین بروید و از آنجا تازه مسیر غارنوردی آغاز می‌شود.