دسته‌ها
اخبار

شرکت فناوری کوچک مالکیت نرم افزار تهیه لوایح را به یک شرکت حقوقی بزرگ واگذار کرد


یک شرکت فناوری حقوقی 25 نفره در کالیفرنیا در حال مبارزه با یکی از بزرگترین شرکت های حقوقی جهان در دعوی حقوقی بر سر حقوق مالکیت نرم افزار پیش نویس قانون است که هر طرف می گوید ایده آن بوده است.

در ماه اکتبر، شرکت حقوقی آکین گامپ اشتراوس هاوئر و فلد علیه فناوری های قانونی Xcential به دلیل سوء استفاده از اسرار تجاری، نقض قرارداد، و دلایل دیگر اقدام، با این ادعا که نرم افزار Xcential’s Bill Synthesis، که Xcential برای آن درخواست ثبت اختراع ارائه کرده است، در واقع توسط یک وکیل Akin Gump اختراع شده است، لویی بره، که مشاور شرکت است.

در اوایل این ماه، Xcential با یک پاسخ و ادعای متقابل مبارزه کرد و انکار کرد که نرم افزار آن بر اساس ایده Agnello است. برع،، این شرکت می گوید که Agnello ایده آن را پس از نمایش نرم افزار در سال 2019 به سرقت برد.

وکلای آکین گامپ از بحث در مورد این دعوی خودداری ،د. Shade Vaughn، مدیر ارشد بازاریابی و توسعه ،ب و کار شرکت، این بی،ه را ارائه کرد: “طبق ج، زم، دادگاه، ما به دعاوی متقابل پاسخ خواهیم داد، که بیهوده هستند و به شدت به پیگیری ادعاهای خود علیه متهم ادامه خواهیم داد. اخت، و نقض قرارداد.»

مدیران Xcential همچنین از بحث در مورد پرونده خودداری ،د، اما یک بی،ه مطبوعاتی منتشر ،د که در آن گرانت ورگوتینی، یکی از بنیانگذاران، مدیر عامل و CTO شرکت، اظهار داشت که Xcential تنها مسئول طراحی و اجرای نرم افزار است.

رژه خیابان K

تمرکز این پرونده روی درخواست ثبت اختراع Xcential در سال 2019 برای نمونه اولیه نرم افزاری است که Bill Synthesis نام دارد. این شرکت می‌گوید که نمونه اولیه بر اساس دو فناوری موجود ساخته شده است: یکی به نام نرم‌افزار Change Set و دیگری فناوری داخلی که بعداً Snaps،t نام گرفت.

Xcential می‌گوید که هر دو بر اساس تجربه‌اش در فرآیند قانون‌گذاری فدرال ایجاد شده‌اند و در سال 2019 به آکین گامپ نشان داده شده‌اند.

اما آکین گامپ در شکایت خود برای خسارات و معافیت های قضایی که در دادگاه عالی ناحیه کلمبیا و در دادخواستی به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارائه شده است، ادعا می کند که بیل سنتز در واقع توسط آگنلو اختراع شده است. طبق دادخواهی آکین گامپ در اکتبر 2022، آنیلو ادعا می کند که “ایده ای داشته است که برای همیشه روند پیچیده تهیه پیش نویس قانون فدرال را تغییر می دهد” و منجر به “رژه خیابان K” در میان شرکت های لابی می شود.

آکین گامپ می‌گوید که به Xcential نزدیک شده است تا مفهوم Agnello را به نرم‌افزار LegisPro موجود Xcential اضافه کند، که جنبه‌های خاصی از پیش‌نویس لایحه‌های فدرال را خودکار می‌کند. آکین گامپ ادعا می کند که Agnello و Xcential حتی از نمونه اولیه به ،وان “K-Street Parade” بر اساس توضیحات Agnello نام برده اند.

Xcential در پاسخ و دعوای متقابل خود که در 8 نوامبر ارائه شد، انکار می کند که Bill Synthesis مبتنی بر ایده ای است که توسط Agnello به آن ارائه شده است.

در دادخواست می‌گوید: «م،عان هرگونه پیشنهاد یا مفهومی مبنی بر اینکه آگنلو اولین یا تنها فردی است که مفهوم نرم‌افزار Bill Synthesis را تصور کرده است را رد می‌کنند. Xcential می‌گوید که نه تنها این ایده را طراحی و اجرا کرده است، بلکه محصولات نرم‌افزاری را برای ساده‌سازی فرآیند تهیه پیش‌نویس قو،ن، از جمله قو،ن فدرال، در پاسخ به نیازهای مشابه متخصصان پیش‌نویس قانون‌گذاری، به مدت 20 سال ایجاد کرده است.

Grant Vergottini، بنیانگذار، مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی شرکت، گفت: «تنها Xcential نرم افزاری ایجاد کرده است که مطابق با درخواست ثبت اختراع برای Bill Synthesis عمل می کند. ما از تسلیم دانش و مالکیت م،وی خود به یک شرکت حقوقی غول‌پیکر مانند آکین گامپ نمی‌ترسیم. این دادخواهی باید هشداری برای همه ارائه دهندگان فناوری حقوقی نوآور باشد.»

سلسله جلسات

این اختلاف پس از مجموعه‌ای از جلسات و نمایش‌های نرم‌افزاری که به درخواست آکین گامپ در سال 2018 انجام شد، به وجود آمد. آنیلو برای یافتن راهی برای مدرن‌سازی و کارآمدتر ، روند تهیه پیش‌نویس و اصلاح قو،ن فدرال برای مشتریان شرکتی خود با Xcential تماس گرفته بود.

بین مارس و آگوست 2019، Xcential و Akin Gump تحت یک قرارداد ضمنی عمل ،د … به موجب آن Xcential متعهد شد منابع مختلفی را برای ارائه نرم‌افزار Xcential به‌روزرس، شده به (Akin Gump) که نیازهای متهم متقابل Agnello را برآورده کند، مشارکت دهد. برای غرامت مالی،» با توجه به پاسخ و ادعای متقابل Xcential.

Xcential ادعا می‌کند که با تکیه بر حمایت‌های قراردادی که آکین گامپ پذیرفته بود، «صدها ساعت خدمات ارائه کرد، اسرار تجاری و اطلاعات محرمانه‌اش را فاش کرد، و در راه‌اندازی نرم‌افزار پیشرفته‌تر Xcential مشارکت سرمایه داشت». تمام کارهای Xcential بدون هیچ هزینه ای برای آکین گامپ انجام شد.

Xcential می‌گوید در نتیجه این جلسات، نمونه اولیه Bill Synthesis را توسعه داد که در آگوست 2019 به پرسنل آگنلو و آکین گامپ نشان داد. سپس ادعا می‌کند که آکین گامپ «قرارداد ضمنی را با رد پروژه به‌محض مالی نقض کرد. شرایط مورد بحث قرار گرفت و سعی شد یک حق اختراع در مورد کار انجام شده Xcential ثبت شود.

دو هفته پس از دموی آکین گامپ، Xcential درخواست ثبت اختراع خود را ارائه کرد، که می‌گوید بر اساس یک درخواست ثبت اختراع قبلی توسط Xcential برای Change Sets ساخته شده و آن را گسترش داده است.

“بیهوده و شرم آور”

علاوه بر شکایت خود علیه Xcential، آکین گامپ یک دادخواست به موسسه مشتق سازی با USPTO ارائه کرده است، که در آن ادعا می کند که درخواست ثبت اختراع Xcential از اختراع ادعا شده آکین گامپ گرفته شده است.

Xcential در پرونده دادگاه خود ادعا می کند که دادخواست آکین گامپ، که روایت خود را تکرار می کند که نرم افزار Bill Synthesis Xcential را به ،وان “اختراع تنظیم لایحه در خیابان K-Street آگنلو” به تصویر می کشد، “تهمت مالکیت و حقوق و دارایی و دارایی Xcential” است. از جمله، بدون محدودیت، ،وان و حقوق مربوط به اختراع، و ادعای مخترع آن.»

با توجه به ادعای دروغین به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده مبنی بر اینکه Agnello مخترع واقعی اختراع است … Xcential به شدت آسیب دیده است و مستحق دریافت خسارت به میز، است که در دادگاه و خسارات تنبیهی علیه متهمان دعوی متقابل تعیین می شود. دعوای متقابل

علاوه بر تهمت ادعای مالکیت، Xcential به دنبال خسارات ناشی از نقض قرارداد EULA توسط آکین گامپ، سوء استفاده از اسرار تجاری، سوء استفاده از اطلاعات محرمانه و نقض قرارداد ضمنی است و به دنبال این است که به طور دائم آکین گامپ را از نمایندگی Agnello منصرف کند. به ،وان مخترع Xcential’s Bill Synthesis.

ورگوتینی گفت: «برای آنیلو که ادعا کند این اختراع کمی شبیه به او است که می‌گوید: «اگر موشکی داشتیم می‌توانستیم به مریخ برویم» و سپس به دانشمندان موشکی گفت که موشک را اختراع کرده است. “این پوچ است – و صادقانه بگویم، برای او کمی شرم آور است.”

پرونده به شماره 2022 CA 004744 B است که در بخش مدنی دادگاه عالی ناحیه کلمبیا ثبت شده است. آکین گامپ توسط وکلای خود وکالت دارد آنتونی تی پیرس، کارولین ال. ولورتون و نات،ل بی. بوتوینیک. Xcential توسط وکلای Holland & Knight نمایندگی می شود سینتیا آ. گیرهارت و آر دیوید دونوگهو.


منبع: https://www.lawnext.com/2022/11/small-tech-company-takes-on-major-law-firm-over-owner،p-of-bill-drafting-software.html