دسته‌ها
اخبار

مشکل آلودگی کانابیس DDE واشنگتن حل شد


هیئت ،ات الکلی و شاهدانه ایالت واشنگتن (WSLCB) الف بولتن دوشنبه، 7 ژوئیه، با بیان اینکه تلاش های اجرایی مربوط به هشدار آلودگی آوریل DDE به پایان رسیده است. در اوایل سال جاری، در آوریل، تعدادی از محصولات شاهدانه صاحبان مجوز شهرستان اوکانوگان در طول آزمایش تصادفی و، کشاورزی واشنگتن (WSDA) برای دی‌ک،ودی‌فنیل دی ک،و اتیلن (“گرم”) آزمایش شدند.DDE”). DDE یک ماده شیمیایی مشتق است که پس از تجزیه “DDT” بدنام (دی ک،ودی فنیل تری ک،واتان) تشکیل می شود که به طور گسترده در ایالات متحده به ،وان یک آفت کش استفاده می شد تا اینکه در سال 1972 ممنوع شد.

نتایج آزمایش آفت کش ها

در ابتدا، WSLCB بر روی 18 دارنده پروانه نگهداری و آزمایشات اضافی بر روی محصولات شاهدانه آنها و همچنین بر روی خاک و آب در منطقه انجام داد. در نهایت، پنج نفر از صاحبان مجوز دارایی های اداری باقی مانده در پروانه هایشان بودند که اکنون حذف شده است. بر اساس WSLCB، آزمایش‌های بیشتر منجر به مثبت شدن تست DDE 61 محصول از 108 محصول بالاتر از حد مجاز شد. آن محصولات شناسایی شده اند، روی آنها نگهداری می شود و WSLCB با دارندگان مجوز برای از بین بردن آنها همکاری خواهد کرد. اگر به نقشه تعاملی ایالت که نتایج آزمایش آفت کش را نشان می دهد علاقه مند هستید، این است اینجا.

رژیم آزمایش آفت کش ها و ف،ات سنگین برای شاهدانه

واشنگتن رژیم آزمایش آفت‌کش‌ها و ف،ات سنگین را برای شاهدانه در مارس 2022 وضع کرد. قانون سطح اقدام آفت‌کش‌ها 59 ،یب آفت‌کش مجاز و آستانه‌های قابل قبول آن‌ها را فهرست می‌کند که محصولات شاهدانه باید قبل از فروختن آن‌ها غربالگری شوند. DDT و مشتق آن DDE در لیست ،یباتی که غربالگری می شوند نیستند. WSLCB این را در هشدار خود اذعان کرد که “آزمایشگاه‌های تست شاهدانه دارای گواهی ،تی نیازی به غربالگری DDE در بین 59 آفت‌کش موجود در آزمایش‌های اجباری ندارند، زیرا آلودگی DDE بالاتر از سطوح قابل عمل در جای دیگری ظاهر نشده است”.

وقتی در آن زمان در مورد این موضوع نوشتم، از ،ت انتقاد کردم که DDT/DDE را در لیست 59 ،یبی که همه محصولات شاهدانه برای آن غربال می شوند قرار نداده است. ممکن است به نظر بیاید که صبح دوشنبه است، اما من آن را به دلیل استفاده گسترده تاریخی از DDT در واشنگتن توجیه کردم. نیمه عمر طول، این ،یب به آن تمایل به نشستن نهفته در خاک و ظهور مجدد سال ها پس از استفاده را می دهد که این امر به ویژه صادق است.

همانطور که در بالا ذکر شد، WSDA مسئول ابتلا به آلودگی DDE بود، نه یک آزمایشگاه تایید شده. به این دلیل که روش غربالگری اجباری برای همه شاهدانه شامل آزمایش DDT/DDE نمی شود. WSLCB نگفته است که آیا DDT/DDE به غربالگری شیمیایی اجباری اضافه خواهد شد یا خیر. از لحن بولتن WSLCB، به نظر می رسد که آزمایشگاه های آزمایش تایید شده در ایالت تج،اتی برای آزمایش آلودگی DDT/DDE ندارند. افزودن آن به لیست ممکن است در حال حاضر غیرممکن باشد. ما می د،م که کمبود آزمایشگاه های آزمایشی در ایالت وجود دارد که مجهز به آزمایش های اجباری هستند.

که جای نگر، است. همانطور که اکنون وجود دارد، WSDA ممکن است تنها آژانسی باشد که قادر به آزمایش حشیش برای DDE است و استفاده از DDT در ایالت به شهرستان اوکانوگان محدود نمی شود. به نظر می‌رسد وضعیت مشابهی که شامل DDE یا آلاینده‌های قدیمی دیگر می‌شود، مطمئناً می‌تواند پس از عرضه محصول در بازار بی‌توجه باشد. خوب است بد،د که همه محصولات حشیش به طور من، از نظر آلاینده ها غربالگری می شوند، به جای اینکه امیدوار باشیم WSDA آن را قبل از استفاده بیش از حد افراد از شاهدانه آلوده تشخیص دهد. اجتناب از مسائلی مانند این تقریباً غیرممکن است، اما به نظر می رسد تشخیص زودهنگام مشکل از طریق غربالگری اجباری تنها راه حل عملی باشد.

من بر انتقاد قبلی خود می ایستم، اما WSLCB برای انجام بهترین کار در اینجا شایسته تقدیر است. تلاش برای آزمایش همه حشیش، خاک و آب بالقوه آلوده برای اطمینان از ایمنی مصرف کننده کار کوچکی نبود. این واقعیت که به نظر می‌رسد نتایج اولیه منجر به حذف 2/3 از توقیف‌های اداری دارندگان مجوز نسبتاً سریع شده و تمام توقیف‌های اداری باقی‌مانده در حال حاضر برداشته شده است، قابل توجه است. مهمتر از همه، به نظر نمی رسد که ،ی به شدت آسیب دیده باشد و به نظر می رسد WSLCB کار خوبی برای کاهش هر گونه آسیب انجام داده است.


منبع: https://harrisbricken.com/cannalawblog/wa،ngtons-cannabis-dde-contamination-issue-resolved-for-now/