دسته‌ها
اخبار

نورد سیم مفتول با کیفیت بالا شرکت صدرا پروفیل تهران | fouladgostar

نورد سیم مفتول با کیفیت بالا شرکت صدرا پروفیل تهران | fouladgostar

نورد از لحاظ عملیات دو گروه نورد سرد و نورد گرم دارد .قابلیت تغییر شکل در نورد گرم خیلی زیاد است. به دلیل اینکه در اثر تبلور مجدد، استحکام تسلیم به‌ صورت کاملا مشخصی کم می شود؛ بنابراین در فرایند نورد گرم نیروی لازم برای فرایند نورد قطعات بزرگ کاهش مشخصی دارد. محصولات مفتولی از یک فرآیند نورد طولانی می گذرند تا به محصول نهایی تبدیل شوند و به همین دلیل محصولات با روند ساخت متوالی شناخته می شوند. مفتول ها به عنوان محصولی حیاتی و اولیه در زمینه های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل تلاش برای بهبود مستمر و کاهش هزینه تولید آن ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

  • در این نوع از قفسه ها چرخش دو طرفه رول ها برای کاهش ضخامت صورت می گیرد.
  • مهم ترین ویژگی برای نورد گرم این است که ماده در این روش به راحتی تغییر شکل می دهد.
  • در سال های گذشته، نیاز مشتریان جهت دقت ابعادی با جدیت بیشتری در نظر گرفته می شود و برای رفع این نیاز، تغییرات چشمگیری در چیدمان ایستگاه های نورد محصولات مفوتلیدر پروسه نوسازی خط نورد انجام گرفته است.
  • نورد از حیث دمای عملیات به دو گروه نورد سرد و نورد گرم تقسیم می‌گردد.

اما خواص مکانیکی مفتول سخت صنعتی با توجه به میزان کشیدگی آن متغیر است. درصد زیاد شدن طول آن کم می شود و مقاومت و شکنندگی افزایش می یابد. در تولید مفتول سخت صنعتی از میلگرد کلاف استفاده می شود که از طریق نورد گرم شمش فولادی تولید می شود و در تولید انواع مفتول های صنعتی قابل استفاده است. کارخانه تولید محصولات مفتولی شامل یک کارخانه نورد موازی چهار مرحله ای است که غلتکهای خط اول 13 ایستگاه دارد، همچنین دو نورد میانی دو مرحله ای دارد که به صورت موازی شروع به کار می کنند. نورد بدون چرخش با 10 ایستگاه نورد نصب شده در هر یک از چهار مرحله طراحی شده است. از هنگامی که بهره برداری از نورد ها آغاز شده است، پیشرفت هایی در کیفیت.

افزایش۶۳ درصدی استخراج سنگ آهن در سنگان خواف

از اواسط قرن 15 ام برای اولین بار دستگاه های کوچک نورد برای ساخت نوار های طلا و قطعات تزیینی مورد استفاده قرار گرفت. اما در قرن 18 ام بود که با طراحی جدید توپی های نورد و ظهور موتورهای بخار، دستگاه نورد امروزی پا به عرصه صنعت گذاشت. دستگاه های نورد های امروزی برای فلزات مختلف قابل استفاده هستند و کاربردهای فروانی نیز برای صنعت کاران فراهم می کنند. ساخت فنرها توسط دستگاه CNC ساخته میشوند و در فرآیند نورد مفتول فنر تنها سطح مقطع فولاد در مجاورت با پودر روانساز تغییر می کند اما هیچ تغییر دیگری در عناصر شیمیایی آن ها به وجود نمی آید. همچنین در دستگاه نورد مفتول از غلتک های نگهدارنده نیز استفاده میشود که کمک می کنند غلتک ها خم نشوند و همچنین ابعاد قطعات به درستی و با دقت به دست بیاید.

نشست هم اندیشی تشکل های کارگری و بازنشستگی جنوب شرق استان تهران

در دماهای پایین و نزدیک تر به  دمای اتاق تنها فلزات و بعضی از پلیمرها قابلیت مومسانی مناسب دارند. جهت افزایش این قابلیت و از طرفی شکل دادن به  موادی که در دماهای پایین، نورد آن‌ها امکان‌ ندارد، نورد گرم بکار می رود. برای تهیه و سفارش مفتول نورد شده ، پروفیل درب و پنجره ، مقاطع زد ، نبشی و چهار چوبی می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با کارشناسان ما در شرکت صدرا پروفیل تهران تماس بگیرید و سفارش خود را انجام دهید. مفتول نورد شده یکی از محصولات و تولیدات مهم شرکت صدرا پروفیل تهران می باشد. نورد سرد عملیاتی شبیه به نورد گرم است اما قطعاتی که با این روش ساخته میشوند نیاز به پردازش بیشتری دارند. قفسه‌های دو غلتکه به سرعت گام‌های تکاملی خود را پیمودند و بزودی افزون بر نورد فلزهای نرم، نورد گرم فولاد نیز شدنی شد.

کانوایر خط مونتاژ قطعات خودرو

شما مشتریان عزیز و گرامی می توانید برای سفارش هر کدام از تولیدات و محصولات شرکت صدرا پروفیل تهران، از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت، با کارشناسان ما در مجموعه صدرا پروفیل تهران تماس بگیرید. همچنین سفارشات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن در سراسر کشور عزیزمان ایران تحویل صنایع مفتولی فولاد گستر بگیرید. از نظر دمای عملیات نورد مفتول میتوان آن ها را به دو دسته نورد سرد و نورد گرم تقسیم کرد که هر کدام از آن ها مزیت هایی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.نورد سرد در دمای اتاق، یعنی دمایی کمتر از دمای تبلور فلز انجام میشود اما نورد گرم در دماهای بسیار بالاتر انجام میشود. هدف مهندسی نورد فلزات عبارت است از تغییر فرم شمش یا ورق به شکل مورد نظر. پس از اتمام تغییر فرم، محصول نهایی توسط دستگاه‌های برشی خط مانند قیچی واره به طول مورد نظر برش داده شده و پس از عملیات تکمیلی و کنترل، بسته‌بندی گردیده و به انبار محصول حمل می‌شود. اما بهترین روش برای تولید میلگرد، برای داشتن میلگرد مرغوب، روش تولید با نورد است.