دسته‌ها
اخبار

حقیقت و روزنامه نگاری: درس هایی از جلسه تاون هال CNN


علیرغم برخی از جنبه های تاریک پیشینه من (مثلاً یک حبس کیفری طول، مدت)، هنوز هم می توانم در مورد حقیقت و رو،مه نگاری صحبت کنم.

در طول زندگی ام، جوایز رو،مه نگاری جورج پولک، ABA نقره ای ،ل، رابرت اف کندی و سیدنی هیلمن را دریافت کرده ام. من نویسنده دو کتاب هستم و نوشته هایم در مجلات حقوقی، مجلات پزشکی، مجلات و رو،مه ها چاپ شده است. من نوشتن همچنین در همان قالب با نلسون ماندلا، مارتین لوتر کینگ، بیل مویرز و کورنل وست ظاهر شده است. من یک برنامه ABC Nightline به میزب، تد کوپل را با رئیس فقید دادگاه عالی ایالات متحده، وارن برگر، به اشتراک گذاشتم.

این باید مجوز کافی برای صحبت در مورد موضوع حقیقت و رو،مه نگاری را داشته باشد.

نویسندگی، رو،مه نگاری، تاریخ و تجربه این را به من آموخته است حقیقت دائمی نیست; که با دانش به دست آمده از طریق تحقیق تکامل می یابد – اغلب تحقیقات علمی.

«جلسه تالار شهر» سی‌ان‌ان در 13 مه 2023 با یک رئیس‌جمهور سابق باید به جامعه آمریکا بیاموزد که رسانه‌های اجتماعی، شخصیت‌های سیاسی توتالیتر، ایدئولوژی‌های نژادپرستانه، و تجدید حیات تئوری‌های توطئه آشکارا نادرست (که همیشه در کمین آمریکا بوده‌اند) در حدود یک دهه گذشته حقیقت را در حالت زوال دائمی قرار داده است.

شرکت رند تعریف می کند “ت،یب حقیقت” به ،وان “نقش کاهش یافته واقعیت ها و تحلیل ها در زندگی عمومی آمریکا”.

RAND می گوید که فروپاشی حقیقت به این دلیل اتفاق می افتد:

  1. افزایش اختلاف نظر در مورد حقایق
  2. محو شدن مرز بین عقیده و واقعیت؛
  3. افزایش حجم نسبی و در نتیجه تأثیر نظر بر واقعیت؛ و
  4. کاهش اعتماد به منابع حقایق مورد احترام سابق.

حقایق تاریخی و اجتماعی همیشه معیارهای قابل اعتمادی برای سنجش حقیقت واقعی نیستند.

پیروز در جنگ و درگیری های اجتماعی، حق ثبت حقایق تاریخی و اجتماعی را در چشم بیننده به عهده می گیرد – ضبط هایی که به ندرت بر اساس واقعیت یا واقعیت استوار است.

،یه تا به امروز تکذیب می کند نسل کشی 1.5 میلیون ارمنی را در جنگ جه، اول مرتکب شد – برخی از طریق قتل عام، برخی از طریق گرسنگی و برخی دیگر از طریق راهپیمایی های اجباری.

نسل کشی ارامنه یک “حقیقت” پذیرفته شده در سراسر جهان است به جز در ،یه، جایی که بیش از یک قرن بعد این کشور می گوید نسل کشی در جنگ با شمارش تلفات رخ نداد که کمی کمتر است از آنچه بقیه دنیا مح،ه کرده اند.

درس در اینجا این است: حقیقت اغلب با گذشت زمان آلوده می شود، در تاریخ شفاهی آراسته می شود، و توسط قدرت سیاسی فاسد می شود.

بنابراین، رو،مه نگاران هرگز نباید با تکیه بر یک منبع، حقیقت تاریخی و اجتماعی را به ،وان واقعیت بپذیرند. حقیقت را مانند یک الماس باید از زمین کند.

رو،مه‌نگاری باید به همان چیزی که کارل برنشتاین به ،وان «رو،مه‌نگاری منبع» توصیف می‌کند بازگردد – تکیه بر افراد و نهادها برای جمع‌آوری حقایق به جای وابستگی به رسانه‌های اجتماعی، مانند ویکی‌پدیا، برای جمع‌آوری حقایق.

خبرنگاری که با یک «منبع شخصی» صحبت می‌کند می‌تواند به سرعت متوجه شود که آیا آن شخص برنامه شخصی یا سیاسی در انتشار اطلاعات دارد یا خیر. به همین دلیل است که اطلاعات به دست آمده از یک “منبع شخصی” باید و باید توسط منبع مستقل دیگری تایید شود.

یک «حقیقت روایی» در رو،مه‌نگاری، برای اینکه قابل اعتماد باشد، باید از طریق اطلاعات مبتنی بر واقعیت‌ها تا حد امکان فرموله شود، به طور کامل از طریق منطق و دلیل خود رو،مه‌نگار بررسی و تحلیل شود، و عاری از هرگونه احساسات ذهنی و سوگیری‌های شخصی رو،مه‌نگار جمع‌آوری شود. دارند.

حقیقت جویی، چه در رو،مه نگاری و چه در تحقیقات علمی، با پرسش های عقل، و منطقی از سوی حقیقت جو آغاز می شود.

لئو تولستوی زم، گفته بود که «حقیقت، مانند طلا، نه با رشد آن، بلکه با شستن هر چیزی که طلا نیست، به دست می‌آید».

پرسش ها به حقیقت منجر می شوند.

برای یک رو،مه‌نگار یا محقق، توانایی فکری و شجاعت لازم است تا تصورات ذهنی خود از حقیقت را کنار بگذارد و حقیقت را از طریق پرسش‌هایی از منابع معتبر و مستقل جستجو کند. همانطور که تولستوی دستور داد، هر چیزی را که حقیقت نیست، صرف نظر از تأثیر فردی آن، بشویید، و همه چیزهایی را که درست است گزارش دهید.

کیتلان کالینز مجری برنامه «This Morning» از CNN شجاعانه تلاش کرد برای انجام این کار در یک محیط 13 مه که نه تنها پذیرا نبود، بلکه آشکارا با حقیقت خصومت داشت، همانطور که توسط خنده تمس،آمیز و دست زدن های بلند جمعیت نشان می دهد.

یک جمعیت عصب، نمی تواند تصور کند، چه رسد به اینکه حقیقت را ببیند.

جمعیت قیام 6 ژانویه بر اساس دروغی مبنی بر اینکه او دارای قدرت قانونی است که از آن برخوردار نیست، خواستار “آویز ، مایک پنس” شدند. دروغ پنس در خدمت هدفی بود که حقیقت نتوانست.

در عرصه های متعدد گفته شده است که جستجوی حقیقت با تأمل در خود آغاز می شود. همچنین گفته شده است که حقیقت در هسته اصلی فلسفه نهفته است، مانند سه گانه بزرگ فیلسوفان یونان، افلاطون، سقراط و ارسطو.

به عبارت دیگر، جستجوی حقیقت از درون آغاز می‌شود و به بیرون گسترش می‌یابد – یک مسیر جمع‌آوری واقعیت که به یک نتیجه‌گیری قابل اعتماد منتهی می‌شود. حقیقت هرگز در آنچه «باید باشد» یافت نمی شود، بلکه در «آنچه هست» یافت می شود.

ضرب المثل رایج «همین چیزی است که هست» معیار درستی برای حقیقت است – انگشت پا ش،ته انگشت پا ش،ته است، صرف نظر از اینکه چقدر دوست داریم که انگشت پا کبود شده باشد.

به م،ای واقعی، هیچ ،یبی از آنچه باید باشد و آنچه هست وجود ندارد.

د،ل وبستر یک بار گفت: “هیچ چیز به اندازه حقیقت قوی نیست – و اغلب عجیب است.”

دقیقاً به همین دلیل است که حقیقت گویی شجاعت می خواهد، توانایی صحبت ، و گزارش ،، «همین است که هست».

در رمان 1949 خود 1984، جورج اورول نوشت: «جنگ صلح است. آزادی بردگی است. جهل قدرت است.»

آمریکا باید تصمیم بگیرد که آیا این جامعه دیستوپیایی است یا نه – بالا پایین است، باخت برنده است و شب روز است. نوعی از جامعه که در آن «آن همان چیزی است که هست» با «آن چیزی است که ما می گوییم هست» جایگزین می شود.

در سال 1710، جاناتان سویفت هشدار داد که: «باطل پرواز می کند و حق می لنگد پس از آن، به طوری که وقتی مردم فریب نخورند، دیگر دیر شده است…»


منبع: https://thecrimereport.org/2023/05/22/truth-and-journalism-lessons-from-cnns-townhall-meeting/