دسته‌ها
اخبار

مشتق آفت کش “DDT” در چندین محصول کانابیس WA یافت شد


هیئت ،ات الکلی و شاهدانه ایالت واشنگتن (“WSLCB”) در روز پنج شنبه، 6 آوریل، هشداری را ارسال کرد و به دارندگان مجوز حشیش از الگوی ش،ت تست آفت کش در شهرستان اوکانوگان اطلاع داد. WSLCB چندین نمونه از محصولات حاوی دی ک،ودی فنیل دی ک،واتیلن (“DDE”) را از طریق آزمایش تصادفی آفت کش شناسایی کرد و بسیاری از آنها از سطوح عمل فراتر رفتند.

WSLCB اقدامات فوری زیر را برای رسیدگی به این مشکل انجام می دهد که به طور خاص بر 18 دارنده مجوز در شهرستان اوکانوگان تأثیر می گذارد:

  • «قرار دادن تعهدات اداری برای دارندگان مجوز در منطقه جغرافیایی آسیب‌دیده با محدودیت‌های قابل اجرا بالاتر از DDE؛
  • پس از تأیید وجود DDE در خاک در این منطقه، قرار دادن مجوزهای اداری برای همه دارندگان مجوز در منطقه جغرافیایی.
  • درخواست فهرستی از تمام محصولات توزیع شده از آگوست 2022 از همه دارندگان مجوز در منطقه جغرافیایی؛
  • ایمن سازی و آزمایش محصولات در قفسه از تمام 18 دارنده مجوز در منطقه جغرافیایی؛ و
  • درخواست از دارندگان مجوز در منطقه جغرافیایی با آزمایش‌های DDE بالاتر از محدودیت‌های قابل اجرا، فراخو، آغاز شده توسط دارنده مجوز برای همه محصولات انجام می‌شود.»

DDE چیست؟

DDE یک ماده شیمیایی مشتق است که پس از تجزیه “DDT” بدنام (دی ک،ودی فنیل تری ک،واتان) تشکیل می شود که به طور گسترده در ایالات متحده به ،وان یک آفت کش استفاده می شد تا اینکه در سال 1972 ممنوع شد. مراکز کنترل بیماری، “میکروارگ،سم های موجود در خاک به آرامی DDT را تجزیه می کنند (تجزیه نیمی از DDT ممکن است بین 2 تا 15 سال طول بکشد).

CDC بیان می کند که خطر قرار گرفتن در معرض کم است و بیشتر قرار گرفتن در معرض آن از خوردن غذاهای آلوده رخ می دهد. علاوه بر این، افرادی که مقادیر زیادی از این ماده شیمیایی را می بل،د، ،زش، سردرد، حالت تهوع و تشنج داشتند، هرچند که وقتی افراد دوز کمی را در طول 18 ماه مصرف ،د، هیچ اثری مشاهده نشد. افرادی که سطوح بالاتری از این ماده شیمیایی در خون خود دارند، خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می دهند.

هر دو DDT و DDE آلاینده های قدیمی در نظر گرفته می شوند – مواد شیمیایی که زم، در ایالات متحده استفاده می شد اما پس از آن متوقف شد یا طبق قو،ن ایالات متحده غیرقانونی شد. آلاینده‌های قدیمی معمولاً مدت‌ها پس از اینکه در ابتدا در سایت مورد استفاده قرار گرفتند یا از مکان دیگری به یک مکان خاص راه پیدا ،د، در خاک و آب باقی می‌مانند. مواد شیمیایی قدیمی که زم، در یک قطعه زمین خاص مورد استفاده قرار می‌گرفتند، می‌توانند سال‌ها بعد دوباره معلق شوند و از طریق رانش‌های ناشی از خاک، در سایر خواص فرود بیایند. به طور مشابه، چرخه عمر خاک و رسوب می تواند منجر به ظهور مجدد آلاینده های نهفته میراثی شود و محصولات را مدت ها پس از استفاده اولیه آنها را آلوده کند.

به نظر می رسد شواهد فراو، وجود دارد که DDT به طور گسترده در واشنگتن مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه در باغ ها و تا،تان ها در دامنه شرقی آبشار. با توجه به الف مقاله پژوهشی 2008 با بررسی سطوح DDT و DDE در دریاچه چلان، WA، “DDT معمولاً از سال 1946 تا 1970 در باغ‌های واشنگتن استفاده می‌شد، با نرخ‌های بالای کاربرد (حذف استناد) برای باغ‌های شرق واشنگتن در مجاورت دریاچه چلان مستند شده است. برای مرجع، اوماک، بزرگترین شهر در شهرستان اوکانوگان، حدود 60 مایل از دریاچه چلان فاصله دارد.

قرار گرفتن در معرض DDE چگونه رخ داد؟

به نظر می رسد که تولیدکنندگان در کانتی اوکانوگان با ظهور مجدد DDT نهفته از قبل موجود (که اکنون به DDE ت،یم می شود) در خواص خود سر و کار دارند. همانطور که WSLCB در هشدار خود اظهار داشت: “محصول حشیش از آسیب پذیری منحصر به فردی نسبت به آلودگی محیطی برخوردار است. گیاهان می توانند آلاینده هایی مانند آفت کش ها و ف،ات سنگین را به میزان بسیار بالاتری نسبت به بسیاری از گیاهان دیگر جذب کنند.

آزمایش آفت کش حشیش در واشنگتن

همانطور که در اینجا نوشتیم، واشنگتن رژیم آزمایش آفت کش ها و ف،ات سنگین را برای شاهدانه در مارس 2022 تصویب کرد. سطح عمل آفت کش قانون 59 ،یب آفت کش مجاز و آستانه قابل قبول آنها را فهرست می کند که محصولات شاهدانه باید قبل از فروش غربالگری شوند. DDT و مشتق آن DDE در لیست ،یباتی که غربالگری می شوند وجود ندارد. WSLCB این را در هشدار خود اذعان کرد که “آزمایشگاه‌های تست شاهدانه دارای گواهی ،تی نیازی به غربالگری DDE در بین 59 آفت‌کش موجود در آزمایش‌های اجباری ندارند، زیرا آلودگی DDE بالاتر از سطوح قابل عمل در جای دیگری ظاهر نشده است”.

پس چگونه ،ت در این مورد DDE را در محصولات شاهدانه دستگیر کرد؟ ایالت چندین سال است که آزمایشات تصادفی محصولات شاهدانه را انجام داده است. اما غربالگری که محصولات به طور تصادفی انتخاب شده تحت آن قرار می گیرند، بسیار جامع تر از آزمایش اجباری است که همه محصولات شاهدانه باید در بخش کد مشروح واشنگتن مورد آزمایش قرار گیرند. 314-55-109. LCB در هشدار خود اعلام کرد که “با و، کشاورزی ایالتی (WSDA) قرارداد می بندد تا آزمایش های آفت کش را انجام دهد. آزمایشگاه WSDA در حال حاضر می تواند 243 آفت کش را شناسایی کند. آزمایش آنها شامل DDT و محصولات تجزیه آن مانند DDE است.

این سوال پیش می‌آید که چرا DDT و DDE در روش‌های غربالگری WSDA و نه رویه‌های غربالگری اجباری آفت‌کش‌ها تحت WAC 314-55-109 وجود دارند، به‌ویژه زم، که WSLCB اذعان داشت که گیاهان شاهدانه به طور منحصر به فردی در برابر چنین آلودگی آسیب‌پذیر هستند. پاسخ احتمالاً در نداشتن منابعی است که همه آزمایش‌های محصول شاهدانه را به رویه‌های آزمایش جامع‌تر WSDA انجام دهد. با این وجود، با توجه به استفاده شناخته شده و گسترده از DDT در واشنگتن، به نظر می رسد که DDT و DDE با توجه به ویژگی های نهفته و نوظهور خود حداقل سزاوار این برش هستند.

نتیجه

18 دارنده مجوز در “منطقه آسیب دیده” برای زنده ماندن از اقدامات اداری که توسط ،ت انجام می شود، زمان سختی خواهند داشت. به نظر می رسد با توجه به استفاده گسترده تاریخی از DDT در منطقه، حداقل برخی از نمونه های خاکی که WSLCB برای برداشتن آنها برنامه ریزی می کند، آلوده برگردند. نتیجه آن برای تمامی 18 دارنده پروانه دارایی های اداری خواهد بود. بعد از آن چه اتفاقی می افتد نامشخص است.

علاوه بر این، همه محصولات دارای مجوز برای آلودگی DDE آزمایش خواهند شد و برای آنهایی که محصولی ناموفق دارند، فراخو، همه محصولات آنها ا،امی است. من پیشنهاد نمی کنم که این اقدام نباید انجام شود. هیچ ، مایل به مصرف محصولات آلوده شاهدانه نیست. اما واقعیت این است که این اقدام اداری ویرانگر خواهد بود.

اگر عملیات رشد در فضای باز شما در کشور باغستان و تا،تان تاریخی است، این موضوع ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. ما در حال حاضر نمی د،م که واکنش نظارتی ،ت چه خواهد بود، اما احتمال اسمی بودن آن بسیار اندک است. شیوع استفاده از DDT در ایالت ممکن است یک پاسخ نظارتی را ا،امی کند که بر آزمایش حشیش در کل ایالت تأثیر می گذارد.

ما در اینجا تحولات را دنبال خواهیم کرد.


منبع: https://harrisbricken.com/cannalawblog/pesticide-ddt-derivative-found-in-several-wa-cannabis-،ucts/