دسته‌ها
اخبار

9 مدل پنجره دوجداره آلومینیومی و سیستم های بازشو پنجره | elitarchgroup

9 مدل پنجره دوجداره آلومینیومی و سیستم های بازشو پنجره | elitarchgroup

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع پنجره‌ها، عریض بودن آن هاست که موجب افزایش نور محیط داخلی ساختمان دکوراسیون داخلی می‌شود. پنجره دوجداره بر اساس نوع بازشو و نوع یراق آلات انواع مختلفی دارد. پنجره دوجداره را نیز می توان بر اساس نوع متریال تقسیم بندی کرد، پنجره دوجداره upvc و پنجره دوجداره آلومینیومی. پنجره دوجداره در سال 1865 میلادی، یک فروشنده شیشه در نیویورک اختراع کرد. این فروشنده نیویورکی این اختراع خود را ثبت کرد و ثابت کرد که پنجره دوجداره از انتقال حرارت به بیرون جلوگیری کند.

  • زیرا این درو پنجره‌ها خانه را به محلی زیباتر و کارآمدتر و راحت‌تر برای زندگی تبدیل می‌کنند.
  • بزرگترین تفاوت این نوع شیشه با سایر انواع، مات بودن این نوع هست.
  • هرچند وقت یکبار قطعات مکانیکی درب و پنجره دوجداره را روغن‌کاری شود، بهتر است برای روغن‌کاری روغن‌های رقیق مثل روغن چرخ خیاطی استفاده شود.
  • حرکت لنگه‌ها بر روی هر کدام از این محورها زیبایی خاص خود را دارد.
  • پنجره UPVC دوحالته پنجره‌ای است که از دو جهت افقی و عمودی (از بالا) باز و بسته می‌شود.
  • نگهداری از همۀ انواع پنجره دوجداره بسیار آسان است و نیازی به رنگ آمیزی ندارند.

توجه داشته باشید که پروفیل پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی دارای کیفیت ساخت و ضخامت‌های مختلفی هستند که در قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهد بود. هرچه شما بودجه بیشتری را برای ساخت درب و پنجره هزینه کنید، کیفیت، کارایی و ظاهر آن بهتر خواهد بود. یو پی وی سی مخفف واژه Unplasticized PolyVinyl Chloride شکل سخت‌شده پلی وینیل کلراید است. این ماده در صنعت ساختمان اصلی‌ترین متریال برای ساخت پنجره دوجداره است.

مستاجرها بهتر است از خرید این وسایل خودداری کنند!

در واقع این دو متریال مانند مکمل عمل می‌کنند، یعنی معایب یکی توسط دیگری برطرف می‌شود و در مجموع مزایا بالا می‌رود. اگر زندگی در یک خانه‌ی کم ‌نور را تجربه کرده باشید حتما از اهمیت نورگیری فضا باخبر هستید. یک خانه با پنجره‌های نامناسب چشم‌انداز، تهویه، زیبایی فضا، و ورود نور را مختل می‌کند. حتی از نظر روانی، محیط تاریک به تدریج می‌تواند باعث بی‌حالی و افسردگی شما شود. ضریب حرارتی پنجره عبارتند از توان حرارتی منتقل شده از سطح پنجره با مساحت یک متر مربع .این ضریب تحت تاثیر جنس ، ضخامت ، جنس ضخامت پروفیل و سیستم پنجره دوجداره میباشد. این پنجره از دو طرف قابلیت باز و بسته شدن دارد و بر روی ریل‌هایی که برای آن تعبیه شده حرکت می‌کنند.

در سعادت آباد، با ارزانترین قیمت صاحب خانه شوید!

همچنین مقاومت زیادی در برابر آتش گرفتن و تغییرات آب و هوایی دارند. در این پنجره‌ها دو یا چند لایه شیشه به وسیلۀ نوارهای اسپیسر از همدیگر جدا می‌شوند. فضای بین لایه‌های این شیشه‌ها با گازهای SF6 یا آرگون پر می‌شود. اسپیسرها معمولاً از آلومینیوم ساخته شده‌اند و داخل آنها مادۀ سیلیکا ژل قرار دارد. سیلیکا ژل نوعی رطوبت گیر است و وظیفۀ آن جذب رطوبت موجود در بین لایه‌های مختلف شیشه‌هاست. نارسانا بودن ماده کامپوزیت فایبرگلاس و پوشش رزین روی آن باعث کاهش ضریب انتقال حرارت پنجره های با پروفیل فایبرگلاس می شود.