دسته‌ها
اخبار

دیدگاه: آنگولا مزرعه برده باقی خواهد ماند


زندان ایالتی لوئیزیانا، که بیشتر با نام «آنگولا» شناخته می‌شود، مجموعه‌ای با مساحت ۱۸۰۰۰ جریب است که بیش از ۶۰۰۰ زند، را در خود جای داده است. 4000 نفر از آنها در حال گذراندن حبس ابد بدون آزادی مشروط و بقیه در حال گذراندن حبس های طول، مدت که حبس ابد مجازی است.

این زندان در یک کاسه زمینی قرار دارد که از سه طرف توسط رودخانه می سی سی پی و از طرف دیگر توسط تپه های ناهموار و اغلب غیر قابل نفوذ Tunica احاطه شده است.

گفته می‌شود که استخوان‌های صدها برده‌ای که در ساختن سیستم خاک‌ریزی که از کاسه زمین در برابر رودخانه عظیم محافظت می‌کرد و اجسادشان در گل و لای رها شده بود، در تاریکی عرق‌ریزی که مزارع زندان را فراگرفته بود، شنیده می‌شود. در شب

آنگولا از زمان پیدایش در دهه 1830، مزرعه برده بوده است. این کشور به نام کشور پرتغالی سابق آنگولا، واقع در سواحل غربی آفریقای ج،ی، که هزاران آفریقایی از آنجا به سراسر جهان برده شدند و صدها نفر به ایالت جدید لوئیزیانا ختم شدند، نامگذاری شد. بسیاری از اجداد آن بردگان در واقع در اوایل سال 1722 وارد قلمرو لوئیزیانا شده بودند.

در حالی که آنگولا هنوز مزرعه بردگان پر رونق بود، اولین زندان لوئیزیانا در سال 1835 در باتون روژ تأسیس شد. معروف بود به «دیوارهاتحت مدیریت فرماندار آندره بینونو رومن.

زم، که ال،اندر موتون یازدهمین ایالت شدهفتم فرماندار در سال 1843، ،انه ،ت برای پول نقد بسته شد.

موتون که در سال 1804 در مزرعه برده‌ها به دنیا آمد، سودهایی را که می‌توان از کار برده به دست آورد، درک کرد. به ،وان راهی برای کاهش مخارج ،تی و اجتناب از افزایش مالیات، موتون در سال 1844 «سیستم اجاره محکومین» را ایجاد کرد که به پیمانکاران خصوصی اجازه می داد از «کار رایگان» زند،ان در دیوارها (که بیشتر آنها برده یا برده سابق بودند) استفاده کنند. مبا، با هزینه های اسمی به ،ت. این یک عمل بسیار فاسد و سودآور برای سیستم سیاسی ،ت شد.

موتون که نژادپرست بود، جانشینی لوئیزیانا را از اتحادیه در سال 1861 رهبری کرد و در طول جنگ داخلی عضوی مؤمن در کنفدراسیون برده‌داری بود.

پنج سال پس از جنگ داخلی، و با فروپاشی اقتصاد خود، ایالت لوئیزیانا سیستم اجاره محکومیت خود را در سال 1870 به یک سرگرد سابق کنفدراسیون به نام ساموئل لارنس جیمز اعطا کرد. جیمز یک انسان سودجوی بی رحم بود. او بخشی از چیزی شد که دیوید بلکمون، رو،مه‌نگار وال استریت ژورنال در کتابش «برده داری با نام دیگر“عصر نو برده داری.” دور، بود که مردان سیاهپوست «آزادشده» بدون هیچ دلیلی یا اصلاً به زندان ج، برده می‌شدند.

برای سرگرد جیمز، این «عصر سود» بود.

سال قبل از اینکه جیمز کنترل سیستم اجاره محکومین لوئیزیانا را به دست آورد، اصلاحیه سیزدهم قانون اساسی ایالات متحده تنها هشت ماه پس از جنگ داخلی تصویب شد. این اصلاحیه برده داری را «به جز مجازات جرم» لغو کرد.

13هفتم اصلاحیه به سرگرد جیمز مجوز قانونی برای تحمیل مجدد برده داری در مزرعه برده های آنگولا از طریق سیستم اجاره محکومین داد. در واقع، سیستم اجاره محکومین همان مزایای اقتصادی را برای سرگرد کنفدراسیون فراهم می کرد که برده داری داشت. او حتی محکومان سیاهپوست را در محله بردگان سابق مزرعه اسکان داد.

در طول ده سال اول خود با اجاره محکوم، سرگرد ثروت کافی برای ،ید مزرعه برده در سال 1880 جمع آوری کرد.

برای سه دهه بعد، جیمز بر یک سیستم کار وحشیانه محکومان حکومت کرد که صدها کشته و دفن در گورهای بی نشان در خاک غنی مزرعه را به جا گذاشت. برخی از آنها به دلیل بیماری جان خود را از دست دادند، برخی دیگر به دلیل سختی کار برده داری و برخی دیگر توسط نگهبانان زندان جیمز یا مورد ضرب و شتم قرار گرفتند یا به ضرب گلوله کشته شدند.

سیستم اجاره محکومان سرگرد جیمز به قدری سودآور بود که ایالت لوئیزیانا مزرعه را در سال 1901 از او ،یداری کرد. سپس ایالت یک شرکت کیفری سودآور خود را راه اندازی کرد که به سبک برده بود و سیستم وحشیانه “نگهبان محکوم” خود را در سال 1917 ایجاد کرد که به “اعتماد” اجازه می داد. زند،ان برای نگهب، اسلحه و چماق برای کتک زدن زند،ان.

حتی آن سیستم منع، کننده «عصر نو برده داری» بود زیرا زندانبانان سیاهپوست مسلح می توانستند از زند،ان سیاه پوست مراقبت کنند اما نمی توانستند مراقب زند،ان سفید پوست باشند در حالی که زندانبانان محکوم سفید مسلح می توانستند مراقب زند،ان سیاه پوست باشند.

آن سیستم نگهب، محکومان، عملی به همان بی‌رحمی برده‌داری، به مدت 55 سال بر مزرعه زندان حکمر، کرد تا اینکه در سال 1972 به طور مؤثر لغو شد. این شهرت سیستم نگهب، محکومین بود که اصطلاح “زندان آنگولا” را در سراسر آزادی لوئیزیانا مترادف کرد. و فرهنگ های کیفری با شکنجه، خشونت، فساد، و آزار انس، غیرقابل تصور، رسانه ها در زمان های مختلف از آنگولا به ،وان “بدترین زندان در کشور” یا “خونبارترین زندان در ج،” یاد ،د.

ارتباط بین زند،ان و زندانبانان محکوم با برده داری طبیعی شد زیرا ایالت لوئیزیانا هزاران زند، سیاه پوست را در مزرعه همیشه شلوغ زندان پراکنده کرد، همانطور که تا امروز ادامه دارد.

کار اجباری زند، به یادگاری بی‌رحمانه از شیوه برده‌داری اولیه مزرعه تبدیل شد و باقی می‌ماند – اکنون مزرعه زندان ،تی است که همچنان از کار اجباری زند،ان به ،وان ابزاری فاسد برای پوشاندن جیب‌ها استفاده می‌کند. مدیران زندان و سیاستمداران ،یف، از جمله فرماندار، مانند مرحوم ادوین ادواردز.

تقریباً 75 درصد از جمعیت زند،ان در آنگولا امروز سیاه پوست هستند در حالی که جمعیت سیاهپوست ایالت کمی بیش از 30 درصد است. “مزرعه زندان” گسترده، همانطور که مردم محلی آن را دوست داشتنی می نامند، هنوز به ،وان یک اداره می شود مزارع برده مدرن درست همانطور که در اواسط دهه 1800 بود.

رای دهندگان لوئیزیانا در 8 نوامبر 2022 فرصتی برای پایان دادن به رابطه محارم بین برده داری و کار اجباری در آنگولا داشتند. آنها تصمیم گرفتند که انجام ندهند، رد ، اصلاحیه قانون اساسی که می گوید “بردگی و بندگی غیر ارادی” در قانون اساسی ایالت ممنوع است.

در همان روز رای دهندگان در آلاباما، تنسی، اورگان و ورمونت اقدامات مشابه قانون اساسی را تصویب ،د.

لوئیزیانا رابطه عاشقانه ای با نژادپرستی دارد، اگرچه یکی از متنوع ترین ایالت های این کشور از نظر نژادی است. مال ایالت فیدهای توییتر نشان می دهد که ایالت، همراه با مریلند و ویرجینیای غربی، نژادپرستانه ترین ایالت های کشور هستند. ایالت 7 را نیز داردهفتم کمترین برابری نژادی در ملت

در برابر این پس‌زمینه نژادی، سایه تاریک نژادپرستانه سرگرد ساموئل لارنس جیمز هنوز بر مزارع زندان/برده‌های آنگولای امروزی آویزان است و استخوان‌های آن روح‌های سیاه‌پوست که در اعماق خاک‌های قرمز خاک‌ریزهای می‌سی‌سی‌پی مدفون شده‌اند، هنوز در شب ناله می‌کنند.

من 20 سال از چهار دهه حبس خود را در سیستم زندان لوئیزیانا در آن مزرعه گذراندم – و استخوان های آن گذشته هنوز هم شب ها خواب من را می بینند. من تا ابد از خواب بیدار می شوم که از سختی ها جان سالم به در برده ام، اما می دانم که فریاد مرد، که در سلول هایشان زنده زنده سوزانده می شوند، دیدن سر بریده شدن مردان در خواب، و صدای لگد زدن و لگد زدن نگهبانان و پا زدن زند،ان به بیهوشی به من اجازه نمی دهد. آرامش واقعی را در خواب بد،د

بیلی سینک، 40 سال را در سیستم زندان لوئیزیانا گذراند که شش سال از آن محکوم به اعدام بودند. او یک نویسنده منتشر شده، یک رو،مه‌نگار برنده جایزه (برنده جایزه جورج پولک)، و همراه همسرش جودی، مجری پاد،ت عدالت جنایی است. «عدالت به تأخیر افتاد»


منبع: https://thecrimereport.org/2022/11/23/angola-will-remain-a-،-plantation/